• Козметичарка.мк

    Блог, промоции, совети ...

  • КАКО ДО

    Убаво и негувано лице

Добредојдовте на Козметичарка.мк

Веб-сајт посветен на поубавата страна од животот.
За убавината на телото и душата, трендот, модата и животот...


Промоции
Козметичарка.мк ви препорачува

Од блогот
Занимливости, совети, упатства

Убавина на телото

Циметот и шампањот прават чуда за косата 22.06.2015 Циметот го зајакнува коренот на влакното и го спречува опаѓањто, а шампањот го враќа сјајот и волуменот на косата. Ако с... Види детали
Сите блог статии од Убавина на телото

Убавината во нас

Што се ноќните мори? 23.06.2015 Aко било кога сте сонувале лошо и сте се разбудиле во пот, сте се треселе, можеби дури и сте плачеле и ви било страв, па... Види детали
Сите блог статии од Убавината во нас

Убавината околу нас

Куќа школка на Кариби 22.06.2015 Сте размислувале ли некогаш како е да се биде во школка? Куќата Conch Shell го овозможува токму тоа чувство. Оваа Conch ... Види детали
Сите блог статии од Убавината околу нас

Козметичка школа

Пребарување

Најнови статии

Најчитани статии

Видео галерија